Wymiana i serwis opon: wskazówki dla kierowców

Posted by:  /  Tags: , , , , , , , ,

wymiana opon warsztat szczecin

Kierowcy często zapominają o kontroli i serwisie stanu ogumienia samochodu. Jednak to konieczne, by zapewnić sobie bezpieczną jazdę i uniknąć przykrych niespodzianek na drodze. W jaki sposób zadbać o opony? Kiedy należy i po co wymieniać opony w serwisie lub warsztacie samochodowym? Tego dowiesz się z artykułu: wymiana i serwis opon, czyli porady dla kierowców.

Wyważanie opon

Niewyważone opony zwiększają zużycie zawieszenia pojazdu i zmniejszają komfort jazdy: wywołują wibracje, które są męczące dla kierowcy i pasażerów. Gdy tylko samochód zacznie się chybotać należy się udać na przegląd samochodu i powierzyć serwisantom wyważanie opon.

Pomiar ciśnienia w oponach

Przynajmniej raz w miesiącu powinno się dokonywać pomiaru ciśnienia w oponach. Można to zrobić za darmo na stacji benzynowej, używając kompresora lub kupić specjalny czujnik. Przeprowadzanie takiej kontroli jest bardzo ważne, ponieważ za wysokie lub za niskie ciśnienie może spowodować ścieranie się i uszkodzenie opon.

Wymiana opon zimowych

Zimowe opony są wyprodukowane z innej mieszanki gumy niż opony letnie, dlatego szybko się rozgrzewają i na wiosnę należy je wymienić. Jeżeli się tego nie zrobi to dochodzi do nadmiernego zużycia bieżnika i zmniejszenia się naszego bezpieczeństwa. Dlatego nie warto odkładać momentu wymiany opon na ostatnią chwilę i gdy zacznie się wiosna zgłosić się do warsztatu samochodowego by założyć letnie opony. W wielu warsztatach istnieje możliwość przechowania opon zimowych: wystarczy się dowiedzieć czy zakład świadczy taką usługę i ile ona kosztuje.

Sprawdź również inne porady samochodowe:

Odpowiedz

Imię: (required)

Email: (will not be published) (required)

Strona:

Komentarz:

Wpisz kod z obrazka:

*


Wyślij komentarz