Wymiana amortyzatorów

Posted by:  /  Tags: , , , , , , , , , ,

Różnica jaka wynika ze skuteczności amortyzatorów, znajdujących się na tej samej osi, powoduje nieprawidłowe zachowanie samochodu, na drodze. Różnica taka nie powinna przekraczać 20%. Na co poza utrzymaniem odpowiedniego toru drogi wpływają amortyzatory? Skuteczne hamowanie, doskonała przyczepność do jezdni (efektywne panowanie nad samochodem), wszystko to decyduje o komforcie i bezpiecznej podróży. Amortyzator jest elementem, który wchodzi w skład zawieszenia. Dzielimy je na jedno (wysokociśnieniowe) i dwu (olejowe) – rurowe. Wydłużony okres użytkowania, zmusza kierowców do wymiany amortyzatora, jak i innych części samochodu. Wymiana amortyzatorów nie jest czynnością skomplikowaną, w zasadzie każdy dobry mechanik samochodowy w Szczecinie powinien zrobić to szybko i sprawnie.

Narażony na zanieczyszczenia, przeciążenia, trudne warunki na drodze, korozje, czy też sól, zimą, amortyzator zmniejsza skuteczność swojego działania, i zastosowania, stając się mniej wydajnym. Po przebyciu do 80 000 km, możemy udać się do warsztatu samochodowego i sprawdzić amortyzator. Powołując się na badania przeprowadzone w Niemczech, można śmiało powiedzieć, że ponad 14% samochodów, na liczniku których pojawiło 100 000 przebytych kilometrów, ma niesprawne amortyzatory.

Auto mechanika gwarantuje nam szeroki zakres usług, w skład których wchodzi również wymiana amortyzatora. W warsztacie, w Szczecinie możemy również przetestować nasz amortyzator. Istnieje natomiast wiele sygnałów, dzięki którym, jako stali użytkownicy pojazdów, możemy sami rozpoznać dysfunkcję amortyzatora. Należą do nich: wydłużony czas hamowania, brak stabilności w trakcie jazdy, nierównomierne zużycie opon, a także wypływająca ciecz z amortyzatora. Przeprowadzając test we własnym zakresie jesteśmy w stanie sprawdzić, w jakim czasie auto powraca do pozycji wyjściowej, po zastosowaniu ucisku nad kołami. Podczas wymiany amortyzatorów mechanicy zwracają uwagę na to, jak ważnymi są oryginalne części. Zapewniają one długi czas użytkowania, gwarancję i co najważniejsze bezpieczeństwo.

Niektóre amortyzatory zmniejszają poziom kawitacji, obniżając tym samym natężenie hałasu. Ponadto różne amortyzatory mają różny zakres tłumienia. Amortyzator, w samochodzie wyposażonym w ABS, jest bardzo często lekceważony przez kierowców, którzy nie zdają sobie sprawy, że bez prawidłowo funkcjonującego amortyzatora układ elektryczny staje się zupełnie nieprzydatny. Ocena amortyzatorów wymaga doświadczenia od mechaników. Warto wybrać się do warsztatu, który współpracuje z wykonawcami amortyzatorów. Dzięki temu mamy pewność, że fachowcy są odpowiednio przeszkoleni i profesjonalnie zajmą się wymianą amortyzatora.

Sprawdź również inne porady samochodowe:

Odpowiedz

Imię: (required)

Email: (will not be published) (required)

Strona:

Komentarz:

Wpisz kod z obrazka:

*


Wyślij komentarz