Przegląd samochodu i badanie techniczne – Szczecin

Posted by:  /  Tags: , , , , , ,

przegląd samochodu badanie techniczne

Coroczny przegląd samochodu jest obowiązkiem każdego kierowcy. Bez potwierdzenia zdatności naszego pojazdu nie wsiądziemy za kierownicę. Planując przegląd samochodu warto zainteresować się przebiegiem naszego auta oraz czasem, jaki upłynął od poprzedniej kontroli. W zależności od modelu pojazdu oraz jego wieku, różna jest charakterystyka przeglądu. Odstęp czasu, pomiędzy serwisowaniem auta, możemy mierzyć na dwa sposoby: w kilometrach lub w miesiącach. Obowiązkowy przegląd samochodu został wprowadzony we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Wiele stacji kontroli pojazdu, gdzie można dokonać przeglądu, mieści się w Szczecinie.

Ponad standardowe wyposażenie warsztatu jest ważne. Mając pewność, że przegląd samochodu zostanie wykonany w odpowiednim serwisie możemy być przekonani, o jakości prac wykonywanych przy aucie. Celem potwierdzenia tożsamości mechanik zażąda od kierowcy dowodu osobistego (wymiennie prawa jazdy) i książeczki rejestracyjnej.
Podczas badania technicznego, fachowcy zwracają uwagę między innymi na: układ hamulcowy, kierowniczy, zawieszenie, stan kół i opon, poziom spalin, elektrykę, kabinę pojazdu, a także światła, lusterka i przepuszczalność szyb. Zdarza się, że kierowcy, nieświadomi tego, jak duży wpływ na pozytywne przejście kontroli, mają np. pęknięte lusterka, czy niesprawne kierunkowskazy, ignoruje ich stan techniczny. Mimo wszystko jedne z najczęstszych powodów, dla których pojazd nie przechodzi kontroli na stacja diagnostyczna Szczecin to: zbyt wysoki poziom emisji spalin oraz nieprawidłowe działanie hamulców.
Jeżeli auto zostanie pozytywnie ocenione przez mechanika, kierowca otrzymuje zaświadczenie o możliwości uczestnictwa w ruchu drogowym.

Negatywna ocena jest przyczyną zatrzymania dowodu rejestracyjnego i konieczności naprawy pojazdu. Jak w takim bądź razie przygotować samochód do przeglądu, aby zwiększyć szansę, że stacja kontroli pojazdów Szczecin wyda pozytywną decyzję? Zaleca się między innymi: uprzednie sprawdzenie czystości pojazdu, właściwą ilość oleju oraz płynów, gaśnicy i jej terminu ważności, czy podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Warte uwagi jest również miejsce, w którym dokonujemy przeglądu. Policja, pomimo wykonanej kontroli pojazdu, może zatrzymać dowód rejestracyjny, jeżeli stwierdzi, że stacja kontroli nie posiada specjalnych uprawnień. Wówczas kierowca otrzymuje dokument potwierdzający możliwość kierowania samochodem, aczkolwiek w przeciągu tygodnia jest zobowiązany do wytłumaczenia zaistniałych okoliczności, w przeciwnym wypadku nie zostanie mu zwrócony dowód rejestracyjny. Jest też zobowiązany do natychmiastowej naprawy samochodu, jeśli takowa jest konieczna do przeprowadzenia, aby samochód mógł uczestniczyć w ruchu drogowym.

Sprawdź również inne porady samochodowe:

Odpowiedz

Imię: (required)

Email: (will not be published) (required)

Strona:

Komentarz:

Wpisz kod z obrazka:

*


Wyślij komentarz