Niezbędnik samochodowy – o czym warto pamiętać?

Posted by:  /  Tags: , , , , , , ,

zestaw_samochodowyJako właścicieli samochodów obowiązują nas pewne zasady. Należy przestrzegać przepisów i zachować zdrowy rozsądek. Nie możemy natomiast zapominać o samych autach, a dokładniej o podstawowym wyposażeniu naszego samochodu.  Zdarzyć się może, że zostaniemy zatrzymani do rutynowej kontroli i poproszeni, na przykład, o wyciągnięcie gaśnicy. Czy możemy być pewni, że wozimy ją ze sobą?


Oto kilka przykładów najważniejszych rzeczy, o które sami powinniśmy zadbać:
1.    Koło zapasowe. A co jeśli zdarzy się taka sytuacja, że złapiemy kapcia w środku lasu, na zupełnym odludziu? Do tego telefon się rozładuje? Wtedy możemy liczyć tylko na siebie. Pamiętajmy o sprawnym kole zapasowym, a także o lewarku i kluczu.
2.    Trójkąt. O nieszczęście na drodze łatwo.  W razie wypadku, jeśli nie jesteśmy w stanie przeparkować auta z jezdni,  trzeba ustawić w odpowiednim miejscu trójkąt ostrzegawczy. Miejmy także na uwadze bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.
3.    Lina holownicza. Będąc właścicielami wiekowego auta liczmy się z tym, że pewnego dnia silnik może nie odpalić. Gdy jesteśmy daleko od domu, zawsze możemy poprosić innego kierowcę o pomoc i odholowanie naszego pojazdu w bezpieczne miejsce.
4.    Żarówki. Szczególnie po okresie zimowym, światła mogą odmówić nam posłuszeństwa. Jeśli nie chcemy zostać zatrzymani przez patrol policji i dostać mandat, woźmy ze sobą wymienne żarówki. Nie zajmują dużo miejsca, a w razie potrzeby możemy sami je wymienić.
5.    Gaśnica. O pożarach samochodów rzadko się słyszy. Jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy nie przytrafi się to właśnie nam. Lepiej odpowiednio wcześniej wyposażyć się w gaśnicę. I pamiętać, że co 12 miesięcy dokonujemy u niej przeglądu technicznego.
6.    Apteczka. Jest to niezbędna część wyposażenia auta. Nam wcale nie musi się przydać, jednak bywa tak, że nasz współtowarzysz lub inny uczestnik ruchu  będzie potrzebował pomocy. Wtedy możemy sobie podziękować za to, że jesteśmy gotowi nieść innym ratunek.

Sprawdź również inne porady samochodowe:

Odpowiedz

Imię: (required)

Email: (will not be published) (required)

Strona:

Komentarz:

Wpisz kod z obrazka:

*


Wyślij komentarz