Porady dt. serwisowania samochodów

Porady dotyczące podstawowych czynności serwisowych dla samochodów: wymiana klocków hamulcowych, amortyzatorów, oleju, napełnianie i czyszczenie klimatyzacji, ustawianie geometrii kół i wiele innych.

Naprawa i serwis BMW oraz Porsche Warszawa

Posted by:

Wybór serwisu samochodowego, często nie jest prosty, a nawet może być kłopotliwy, szczególnie jeśli jesteśmy posiadaczem pojazdów marki BMW kojarzonej z prestiżem i solidnością. Koncern słynie z produkcji aut klasy premium. Nic więc dziwnego, że gdy pojawi się usterka, właściciele tych niemieckich samochodów, chcą powierzyć naprawę auta, tylko warsztatom które specjalizują się w tej konkretnej marce. Warto więc mieć swój sprawdzony serwis BMW, którego pracownicy znają funkcjonalność i specyfikę auta. To gdzie trafi nasze uszkodzone auto, z pewnością będzie zależeć od okoliczności, bo gdy nagle pojawia się wada uniemożliwiająca dalszą jazdę na wagę złota jest najbliższy warsztat samochodowy. Jeśli jednak chcemy znaleźć zaufany serwis BMW w którym będziemy dokonywać przeglądów auta lub też naprawiać drobne usterki, świadomie znajdźmy taki, który charakteryzuje się profesjonalną znajomością automechaniki niemieckich wozów.

Poszukując odpowiedniego serwisu BMWsprawdźmy jakie opinie o warsztacie mają inni posiadacze tej marki. W Internecie można znaleźć fora, na których kierowcy polecają sobie lub przestrzegają przed nierzetelnymi naprawami. Na renomę serwisu samochodowego wpływa doświadczenie pracowników i specjalizacja w naprawie niemieckich aut. Dodatkowym plusem wybrania warsztatu, który zajmuje się diagnozą marki BMW, jest pewność ze serwis będzie dysponował oryginalnymi częściami, a mechanik będzie znał potencjalne wadliwe miejsca auta, więc niewątpliwie wpłynie na szybkość naprawy. Jeśli posiadamy gwarancję na naprawę/wymianę określonych część auta, warto znaleźć serwis BMW, który przy naprawie zachowa zasady wskazane przez producenta auta w karcie gwarancyjnej. Dzięki temu mamy szansę na nieodpłatną naprawę lub też możemy liczyć na tańszą usługę. Jest to o tyle ważne, że naprawa niezgodna z zaleceniami producenta, może spowodować utratę gwarancji. Ma to szczególne znacznie dla aut takiej marki, jak. np. serwis Porsche w Warszawie, czy innych luksusowych marek samochodowych.

Poważny problem pojawia się gdy usterka wydarzy się w czasie podróży autem. W sytuacji nagłej awarii nie ma czasu i niekiedy możliwości na poszukiwanie specjalistycznego automechanika. Wtedy najczęściej powierzamy samochód pierwszemu lepszemu serwisowi samochodowemu, który jest najbliżej i który może zapewnić nas że naprawi usterkę w stopniu umożliwiającym dalszą jazdę. Ważne jest aby po takim zdarzeniu, kontrolnie zgłosić się do zaufanego serwisu i sprawdzić czy naprawa została dokonana prawidłowo. Serwis BMW Warszawa AutoReduta może w takim przypadku zalecić specjalną diagnostykę auta, która pozwoli zbadać, czy zrealizowana wcześniej usługa naprawy, była przeprowadzona poprawnie. Dodatkowo przegląd ten wykaże czy stan techniczny pozostałych części auta nie wymaga naprawy lub wymiany. Kompleksowe kontrola samochodu pozwoli w przyszłości zapobiec awariom pojawiającym się w czasie jazdy. Szczególnie jeśli zależy nam na czasie i bezpieczeństwie podróży.