Najważniejsze zalety klimatyzacji samochodowej

Posted by:  /  Tags: , , , , , , , , , , ,

serwis i naprawa klimatyzacji

Będąc standardem, w samochodach osobowych, era klimatyzacji, jako urządzenia ekskluzywnego, minęła. Co w takim bądź razie przyczyniło się do upowszechnienia układów chłodniczych? Wiemy, już, że są to zarówno komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo. Wysoka temperatura powoduje zmęczenie kierowcy i zmniejszenie jego czujności, a także refleksu. Ponadto, decydując się na klimatyzację w samochodzie, unikamy wielu, niekorzystnie wpływających na nasze samopoczucie, czynników. Są nimi na przykład hałas oraz spaliny, z którymi mamy największą styczność podczas stania w korkach. Niwelujemy je dzięki jeździe przy zamkniętych oknach.

Klimatyzacja przydaje się wówczas, gdy w rodzinie pojawia się małe dziecko. Wielu opiekunów zastanawia się jednak, czy nie wpływa to niekorzystnie na ich pociechy. Zdarza się, że następstwem niewłaściwego użytkowania nawiewu (nieumiejętnie dobrana temperatura) może być przeziębienie. Stąd tak istotne jest pilnowanie ustawień klimatyzacji, w trosce o zdrowie. Dobrze zamontowana i ustawiona klimatyzacja, korzystnie wpływa na osoby z alergiami.  Klimatyzacja ułatwia podróż nie tylko przy wysokiej temperaturze za oknem. Wykorzystujemy ją praktycznie przez cały rok. Zimą, osusza powietrze uniemożliwiając parowanie szyb oraz ułatwia ich odszranianie, natomiast latem zwiększa wilgotność powietrza, odpowiednio je schładzając i oczyszczając.

Nie należy jednak zapominać, że aby klimatyzacja przyczyniała się do poprawy naszego samopoczucia, powinniśmy ją stopniowo regulować. W przeciwnym wypadku, drastyczna różnica pomiędzy temperaturą na zewnątrz, a wewnątrz pojazdu, może wywołać szok termiczny.
Przyjmuje się, że wartość w kabinie powinna wahać się w okolicach 20-22 stopni Celsjusza, jednak w trakcie upalnych dni, różnica w temperaturach powinna wahać się w granicach kilku stopni. Co w przeciwnym wypadku? Wynikiem naszej niekonsekwencji może być obniżenie odporności układu immunologicznego, i większa podatność na przeziębienie.

Wbrew pozorom, jak twierdzi wielu kierowców, klimatyzacja nie przyczynia się do zwiększonego zużycia paliwa. W określonych warunkach, prawidłowe korzystanie z klimatyzacji jest bardziej oszczędne. Zależy to od prędkości, z jaką porusza się samochód. Przy jeździe z otwartymi szybami, zwiększa się opór powietrza, pokonując go, samochód zużywa więcej paliwa. Dlatego przy jeździe przekraczającej 70 km/h lepiej jest włączyć klimatyzację, w przeciwnym wypadku zużycie paliwa znacząco wzrasta. Liczba kierowców, przekonanych do montażu klimatyzacji, wzrasta. Profesjonalnych warsztatów obsługi klimatyzacji nie brakuje w Szczecinie. I choć użytkowanie klimatyzacji jest sporym wydatkiem chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak pomocna okazuje się przy częstym korzystaniu z samochodu.

Sprawdź również inne porady samochodowe:

Odpowiedz

Imię: (required)

Email: (will not be published) (required)

Strona:

Komentarz:

Wpisz kod z obrazka:

*


Wyślij komentarz